Новий випуск інтернантів 2017 року

    30 червня у нас відбувся новий випуск інтернантів, які навчалися за програмою "Вчитель по роботі з дітьми від 3 до 6 років". Вітаємо наших слухачів та сподіваємось, що знання, отримані в нашому центрі допоможуть їм стати справжніми професіоналами. Чекаємо всіх на фінальному семінарі.

 

А це побажання для  інтернатів від  нашої випускниці Ксенії Рижак

ФІНАЛ 2017. ЯК ЦЕ БУЛО.

"Вчора в Україні, ба більше, на Лівому березі Києва, пройшло 2 фінали :)1-Євробачення, а другий- фінальні іспити інтернантів "Українського Монтессорі центру".
Гадаю, що наші були більш очікуванішими та хвилюючими, оскільки на цю зустріч ми чекали не один рік, та не один рік до неї готувались.
ВРАЖЕННЯ:
1) Іспити тривали два дні (12-13 травня). Почались із сюрпризного моменту: до останнього не знали повного списку учасників. Наша група складалась із 11 людей- 2 інтернантів тоддлер-програми та 9- дошкільної. 7 із 9 дошкільників- випускники нашого курсу "2014-2015". Минулого року також захищались троє випускників курсу нашого року. Що дуже тішить :)
То ж фінал почався із теплої зустрічі, обіймів давно хороших друзів, які зібрались із різних куточків України.
2) Технічні моменти та деталі описувати не буду, проте відмічу, як змінилось відчуття самого себе, бачення себе та системи Монтессорі загалом. Великий контраст відчувається, коли спілкуєшся з друзями, колегами, коли порівнюєш себе 2 роки тому і зараз. Не втомлювались тішитись з того та робити акцент: "Дівчата, якими ми були, а пам'ятаєте...А які зараз".
3) Як вірно зауважила Наталія Вячеславівна, все наше навчання подібне до триетапного уроку:
* теоретичний блок навчання- 1 етап
* інтернатура- 2 етап
* фінал- 3 етап
І дійсно, час "маніпуляції" (в нашому випадку 2-3 роки практики), коли ти все пропустив через руки, багато на чому собаку *з'їв (чи, принаймі, "понадкушував" ;) дає про себе знати та приносить плоди.
ПОРАДИ ІНТЕРНАНТАМ:
1) Тільки-но отримавши роздруківки для курсу- одразу ж систематизуйте їх- накупіть файлів та папок. Одразу ж все розкладайте та підписуйте. Навіть уявити не можете, скільки всього у вас буде :) дуже важливо якісно закріпити папку, бо я, наприклад, НПЖ кілька разів складала назад у папку, після того, як вони розлітались.
2) Максимально якісно робіть фото презентацій, уважно читайте опис та радьтесь з інструктором. Важливо поїхати із готовими альбомами. Повірте, фото презентацій- це найпростіше із всього блоку навчання :)але дуже важливо, то ж якісно робіть їх та одразу на перевірку. Щоб потім не переробляти.
3) Весь теоретичний курс (якщо хтось писав від руки) передрукуйте в електронний варіант. 1- у вас збиратиметься своя інфобаза+ця інформація знадобиться вам для написання вступів до альбомів. і знову ж таки- переписуючи-актуалізуємо отриманні знання :) бажано це також робити одразу ж після курсу! до початку нового. повірте, часу не буде ніколи. беріть і робіть :) потім буде важче справитись одночасно з усім об'ємом. а це знадобиться.
4) Використовуйте планер. Розпишіть всі завдання на період інтернатури. Серйозно. Це дуже важливо. Тайм-менеджмент наше все. До того ж, коли ставиш собі чітко мету, прописуєш її та дедлайни, повинен все зробити. Знову ж таки, повірте, часу вільно не буде ніколи. Або коли ви розраховуєте на якісь канікули-вихідні, обов'язково трапляться інші обставини-друзі, родичі, поїздки і ви знову відкладатимете виконання завдань. не відкладайте. серйозно. пропишіть все в планері та робіть :)
5) Завчасно домовляйтесь про спостереження інструктора. це дуже важливо! оскільки інструторам також треба підлаштувати графік. і не бійтесь ревізій (спостережень) інструкторів!!! це одне із найкращих вражень за період інтернатури!!!! Навіть коли не все готово, думаєш: тут дороблю, це докладу і покличу. Ні. Кличте на ревізію:) Це дуже корисно! Коли тебе бачать зі сторони, дають конструктивні поради, Це також зустріч друзів. Професійна порада сприяє росту. Тому раджу першу зустріч таку провести незадовго після проходження теоретичного блоку, не залежно від того, чи маєте ви в группі майстер-вчителя,чи ні!!!! Це допоможить зробити акценти, щось краще усвідомити, отримати цінні поради! Обов'язково кличте на спостереження до себе!)
6) Домовтесь завчасно про спостережння в інших центрах. Взагалі, спостереження та обмін досвідом із колегами з різних центрів України також збагачує та надихає. І не бійтесь кликати до себе. Для початку покличте принаймі колег, з якими товаришуєте. Повірте- це дуже цінний досвід!
7) Ну і врешті-решт. не бійтесь фінальних іспитів :) Все це ви вже робили на теоретичному блоці навчання (теорію та практику здавали). Проте зараз- підкріплюєте власним досвідом, історіями, надбаннями за цей час. Зустрічаєтесь із давніми друзями та отримуєте ще один цінний досвід.
ВИКОНУЙТЕ ЗАВДАННЯ ДО ІНТЕРНАТУРИ!!!!!))))НЕ ТЯГНІТЬ. РОЗПИШІТЬ ВСЕ І ПРАЦЮЙТЕ, НЕ ПОКЛАДАЮЧИ РУК :) ось де дійсно треба діяти за принципом :"Очі бояться, а руки роблять". і буде вам щастя. Ми також ще в процесі. Багато чого зроблено, але треба зробити ВСЕ :) успіхів, терпіння, натхнення та вміння використосувати так час, щоб все встигати НАМ ВСІМ!)
Окрема подяка інструкторам, які провели з нами ці два дні. Ба навіть більше- навчали нас на першому етапі, підтримують нас протягом цих років, надихають, вірять, а дехто навіть не тільки наставником, але і другом став. Дякуємо вам:)"